Sist endret 2024.11.15 01:35
webmaster@nuug.no
Norwegian Unix User Group (NUUG) inviterer til medlemsmøte i NUUG Oslo. Alle medlemmer og ikke-medlemmer er velkomne. Arrangementet er gratis. Etter foredraget (fra ca. 19:45) blir det sosialt samvær.
- Tid:
- Tirsdag 12. august 2014 kl. 18.30
- Sted:
- Teknologihuset, 3.etg Pilestredet 56, og
Atea Stavanger, Stadionparken (Viking Stadion), Jåttåvågveien 7, Stavanger (videostream).
Månedens tema er: «NSM NorCERT og IKT-trusselbildet mot norske virksomheter» med Torgeir Vidnes. Foredraget vil foregå på norsk:
NSM NorCERT håndterer alvorlige dataangrep mot samfunnskritisk infrastruktur og informasjon. Operasjonssenteret i Nasjonal sikkerhetsmyndighet, NorCERT-funksjonen, håndterer over 3.000 saker i løpet av et år. Senteret varsler og håndterer alvorlige dataangrep. Torgeir skal snakke om hvordan angriperen kommer seg inn i våre nettverk, og hva er de ute etter. Vi ser på erfaringer fra tidligere innbrudd, og hvordan disse ble oppdaget. Hvilke grep kan gjøres for å bedre sikkerheten?
Torgeir er overingeniør i Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM), og jobber i NorCERT. Han har Hovedfag (Master) i Informatikk fra Universitetet i Oslo, med spesialisering innen IKT-sikkerhet. Han har nå jobbet i Nasjonal sikkerhetsmyndighet i 9 år.
Medlemsmøtet vil også bli direktesendt over internett, adressen til videostrømmen er <http://www.nuug.no/live.m3u>, som du kan åpne i nettleseren eller direkte i mediaavspilleren. For mer informasjon se egen side om direktesending av video.
Minner forøvrig om NUUGs IRC-kanal #nuug på irc.freenode.net, mailinglisten aktive@nuug.no for diskusjon om aktiviteten i NUUG og at NUUGs kalender er tilgjengelig på iCalender-format via <http://www.nuug.no/adict/ical.php?organizer=NUUG>.
Vel møtt!